SO‘LISH KASALLIGI Pomidor va bulg’or qalampirini pastki barglari, ko‘pincha bir tomondan sarg’ayishi va o‘simliklar so‘lg’in bo‘lib qolishi kuzatiladi. So‘ligan barglari quriydi, biroq tushmasdan navdalarda osilib qoladi. Navdalarda ham o‘simlikning bir tomonidan so‘lishi mumkin, keyinchalik butu
🇺🇿 O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 30-dekabrdagi PQ-465 sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida
Dala chetlari obodonlashtirilmoqda. Bugungi kunda mamlakatimizda dala chetlaridan unumli foydalanish ekologik barqarorlikni ta’minlash va mahalliy aholining oziq-ovqat ta’minotini yaxshilash masalasiga alohida e’tibor qaratilmoqda. O‘simliklar karantini va
Viloyat o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari A.Ismoilov boshchiligida Payiriq tumanida istiqomat qiluvchi aholi xonadonlariga mevali daraxt ko‘chatlari tarqatilib ektirilmoqda, shuningdek, tumandagi mavjud fermer xo‘jaliklarning dala chetlariga ham tut va
Payariq tumani “Qo‘shtepa” mahallasi hududidagi “Albuxoriy” ko‘chasida istiqomat qiluvchi aholi xonadonlariga viloyat o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi ma’sullari tomonidan mevali daraxt ko‘chatlari yetkazib berilib, xonadon atroflariga o‘tqazilmoqda.
#Siyosiy-ma’rifat soati Siyosiy-ma’rifat soatlari odatda jamoatchilikni siyosiy jarayonlar, huquqiy bilimlar va fuqarolik mas’uliyatlari bilan tanishtirish maqsadida o‘tkaziladi. Bugun ham joriy yilning 28-mart sanasida davlat xizmatini rivojlantirish Agentligi tomonidan yurtimizda va xorijda ro‘y
E-fito elektron tizimida dala chetlarida ekilgan mevali daraxt kóchatlarini nazoratdan ótkazish. 🔍 “Dala cheti holati” tugmasi bosilganda: ✅ Dalaga ekin (ko‘chat) ekilgan yoki ekilmaganligi qayd etiladi. ⚠️ Diqqat! “Monitoring” va “Dala cheti holati” bir xil emas! 🔸 Monitoring – dalada zararkunand