Растут объёмы экспорта • 4 марта в 16:17 В нашем регионе наблюдается значительный рост по объему экспорта сельхозпродукции. Только в прошлом году в 57 стран мира было экспортировано 223 тыс. тонн плодоовощной продукции на 277 млн. долларов. Эта цифра на $104 млн. больше, чем в 2023 году. Рост продо
Экспорт салмоғи ошмоқда uza.uz • 3 марта в 21:26 Баъзида фалон давлатга юборилган қишлоқ хўжалик маҳсулоти сифатсизлиги учун юртимизга қайтарилибди, озиқ-овқат таркибида зарарли моддалар борлиги учун қабул қилинмабди, деган гап-сўзлар қулоғимизга чалинади. Шундай пайтда маҳсулот экспортга чиқарилиши
Joriy yilning 1-mart kuni viloyat o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi boshlig‘i Sh.Urazovning “Dala chetlarida ekin ekish ishlarini tashkil etish qoniqarlimi?” deb nomlangan maqolasi “Yoshlar olami” gazetasida chop etildi.
Viloyat o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi boshlig‘i Sh.Urazov hamda Ishtixon tuman bo‘limi mutaxassislari bilan tumandagi fermer xo‘jaliklarning dala chetlarini ekin bilan band qilish masalasi bo‘yicha nazorat o‘tkazmoqda.